Ta strona używa plików cookies zaakceptuj | polityką prywatności.

Rejestracja do udziału w bezpłatnych badaniach na covid-19 zakończona

piątek, 05 lutego 2021
Wiadomość dodana przez: Dział Jakości i Marketingu

Szpital Wojewódzki w Koszalinie zakończył rejestrację chętnych do udziału w bezpłatnych badaniach na covid-19 w ramach Zachodniopomorskiego Programu Monitorowania i Prewencji Epidemii Koronawirusa SARS-CoV-2 i Choroby COVID-19.

Szpital miał za zadanie zbadać 10 tysięcy mieszkańców. Jest już komplet – wszystkie miejsca są zajęte.

Przypomnijmy, Zachodniopomorski Program Monitorowania i Prewencji Epidemii Koronawirusa SARS-CoV-2 i Choroby COVID-19 trwa od listopada minionego roku. To jedyny taki program w kraju, który ma pozwolić na ustalenie, jak duży odsetek populacji przechorował koronawirusa bezobjawowo, bądź skąpoobjawowo. Jego realizatorem jest Urząd Marszałkowski w Szczecinie. W województwie wskazano pięć placówek medycznych do przeprowadzenia badań na covid-19 w ramach Programu, w tym także Szpital Wojewódzki w Koszalinie. Łącznie badania ma przejść 50 tys. osób. Warunek – wiek produkcyjny i żadnych objawów chorobowych, zwłaszcza koronawirusowych. Badania są dobrowolne i bezpłatne.

SWK zarejestrował już komplet, czyli 10 tysięcy mieszkańców z regionu. Badania trwają. Na podsumowanie przyjdzie czas, gdy Program zostanie zakończony, a uzyskane dane zostaną poddane szczegółowej analizie.

Szpital Wojewódzki w Koszalinie 2002 - 2021 (c)