Ta strona używa plików cookies zaakceptuj | polityką prywatności.

RSS Z ostatniej chwili

Wiadomości z ostatniej chwili

Szpital Wojewódzki w Koszalinie otrzymał wsparcie od zarządu województwa na zakup sprzętu medycznego

30 kwietnia 2021 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu

Szpital Wojewódzki w Koszalinie – decyzją zarządu województwa – otrzymał prawie 300 tys. złotych na kolejne inwestycje. Dzięki temu zostanie zakupiony sprzęt do pogłębionej diagnostyki raka piersi oraz rozbudowana zostanie instalacja doprowadzająca tlen niezbędny do tlenoterapii pacjentów.

SWK kupi przystawkę do wykonywania biopsji stereotaktycznej. Urządzenie będzie dodatkowym wyposażeniem Przychodni Onkologicznej przy ul. Orlej. Przypomnijmy, w ubiegłym roku przychodnia została wyposażona w nowoczesny mammograf cyfrowy (ten sprzęt także udało się kupić dzięki dofinansowaniu, które przekazał Urząd Marszałkowski). Nowa aparatura, która zostanie teraz zakupiona, pozwoli przeprowadzać pogłębioną diagnostykę raka piersi w krótszym czasie. Szacowany koszt urządzenia to ok. 220 tys. złotych.

  • Dziś jestem najszczęśliwszą kobietą – w ten sposób Hanna Symonowicz, koordynator Oddziału Onkologii I Chemioterapii w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie, a także kierownik Przychodni Onkologicznej, skomentowała wiadomość o przyznaniu funduszy przez zarząd województwa na zakup przystawki do pogłębionej diagnostyki. – W końcu będziemy mogli realizować pełną diagnostykę w kierunku stwierdzenia raka piersi. Pogłębiona diagnostyka pozwala wykryć chorobę na bardzo wczesnym etapie, a to daje szanse na całkowite wyleczenie.

  • Jesteśmy bardzo wdzięczni panu marszałkowi i zarządowi województwa, że wychodzi naprzeciw potrzebom naszego szpitala. Zarząd województwa kolejny raz zdecydował o przyznaniu potrzebnych nam środków, które pozwolą na zakup niezbędnego sprzętu – mówi Andrzej Kondaszewski, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie.

Przy okazji przypominamy o możliwości skorzystania w Przychodni przy ul. Orlej, bez skierowania, z darmowej mammografii przez panie w wieku 50 – 69 lat. Ze względu na panującą pandemię i zagrożenie epidemiczne, rejestracja na badania jest prowadzona telefonicznie. Ważne telefony: 94 346 00 18 oraz 94 346 00 33, w godzinach 8 – 14, od poniedziałku do piątku. Na badania wystarczy zabrać dowód osobisty i wcześniejsze zdjęcia mammograficzne.

Dzięki dodatkowym funduszom od zarządu województwa zostanie też zwiększona wydajność instalacji tlenowej dla Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Oddziału Wewnętrznego. Inwestycja ta służy m. in. leczeniu pacjentów z covid-19, którzy korzystają z tlenoterapii. Szacowany koszt to ok. 56 tys. złotych.

Obecnie, gdy w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie są hospitalizowani pacjenci z covid-19, średnio na dobę lecznica zużywa ok. tony tlenu medycznego.


Podziękowania od pacjentki Oddziału Obserwacyjno – Zakaźnego

27 kwietnia 2021 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu

Do Dyrekcji Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie wpłynął kolejny list z podziękowaniami dla pracowników Oddziału Obserwacyjno - Zakaźnego. Jego autorką jest pani Jolanta, która była pacjentką naszego Szpitala (nazwisko pacjentki, ze względu na ochronę danych osobowych, zastrzegliśmy w publikacji); oto treść podziękowania:

„Chciałabym serdecznie podziękować za wspaniałą opiekę, jaką otoczyli mnie Pana pracownicy. Byłam pacjentką Oddziału Obserwacyjno - Zakaźnego z Poddziałem Chorób Wewnętrznych od 11.04 do 22.04.2021r. Na Pana ręce pragnę złożyć wyrazy szacunku i uznania dla lekarza prowadzącego Pani Natalii Wernickiej, która zajęła się mną niezwykle fachowo i serdecznie. Dzięki jej głębokiej wiedzy i badaniom diagnostycznym oraz niezwykłej empatii, moje leczenie przebiegło szybko i sprawnie.

Dziękuję również pozostałym pracownikom Oddziału - pielęgniarkom - Aleksandrze Bajak, Teresie Pichniczek, Annie Zawiślan i Darii Grzybowskiej oraz sanitariuszkom - Katarzynie Mąka-Libner i Teresie Materka.

Jestem przekonana, że Państwa praca, która wymaga wiele poświęcenia, przynosi Wam zadowolenie.”

Pani Jolanto, w imieniu personelu Oddziału Obserwacyjno – Zakaźnego przekazujemy Pani serdeczne podziękowania za słowa pełne życzliwości i życzymy wielu dni w zdrowiu!


Serdeczne podziękowania od rodziny pacjentki

23 kwietnia 2021 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu

Otrzymaliśmy list z podziękowaniem od rodziny pacjentki, który skierowany jest przede wszystkim do personelu Oddziału Obserwacyjno – Zakaźnego w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie:

„W imieniu całej naszej rodziny chcemy serdecznie podziękować całemu personelowi Oddziału Obserwacyjno – Zakaźnego za opiekę nad naszą mamą, babcią i prababcią (nazwisko zastrzegamy – dop. SWK). W ostatnich dniach jej życia to Państwo opiekowali się nią. Zdajemy sobie sprawę, że w obecnej sytuacji Państwa praca jest wyczerpująca i ekstremalnie trudna, dlatego tym bardziej doceniamy to, co robicie dla innych. Jako świadkowie Jehowy szanujemy Biblię, która zawiera rady i informacje przydatne w życiu nam wszystkim. Jedna z nich, zawarta w księdze Kaznodziei 3: 12,13 mówi tak:

Dla ludzi nie ma nic lepszego niż cieszyć się i dobrze postępować w życiu, a także…, czerpać zadowolenie, z całej swojej ciężkiej pracy, jest to dar Boży.

Jesteśmy przekonani, że Państwa praca, która wymaga wiele poświęcenia, przynosi Wam zadowolenie, ale również obejmuje wyświadczanie dobra innym ludziom. Mamy nadzieję, że dalej będziecie cieszyć się zdrowiem swoim i swoich bliskich. Życzymy wszystkiego dobrego.”

W imieniu personelu Oddziału pięknie dziękujemy za te piękne słowa, które są tak bardzo potrzebne nam wszystkim w tych trudnych dniach. Dziękujemy za życzliwość i wyrozumiałość.


Podziękowania od pacjentki dla personelu Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie

20 kwietnia 2021 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu

Pani Mieczysława, która była pacjentką Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie, przekazała podziękowania na ręce Dyrektora. Z ogromną przyjemnością i dumą dzielimy się zawartą w nich treścią: „Chciałabym na Pana ręce złożyć podziękowania dla personelu medycznego:

Lek. Natalia Wernicka

Daria Grabowska

Paweł Bernacki

Aleksandra Bajak

Anna Gadek

Teresa Piechniczek

Bożena Rokita

Sylwia Siwirska

Alicja Starościak

Beata Buczkowka

Wspaniali i oddani pacjentom ludzie, którzy mimo ciężkiej pracy i zmęczenia pomagali wychodzić z choroby, cierpliwością, empatią, jak również fachowością przy zakładaniu wenflonów i innych zabiegach” – napisała pani Mieczysława (nazwisko pacjentki zastrzegliśmy).

W imieniu pracowników Szpitala ogromnie dziękujemy za życzliwe słowa, a pani Mieczysławie życzymy dużo zdrowia!


Kolejny dowód wdzięczności i uznania dla personelu Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie

19 kwietnia 2021 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu
16556_podziekowania_19_04_2021

Nasza pacjentka – Pani Ewa przesłała do nas wiersz, który napisała z myślą o pracownikach Szpitala, którzy walczą o zdrowie i życie Pacjentów. Pani Ewo – dziękujemy!

Wiersz publikujemy poniżej.


Kolejne podziękowania dla personelu Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie

15 kwietnia 2021 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu

Na ręce Dyrekcji Szpitala trafiły podziękowania od pacjenta – Pana Adama (nazwisko zastrzegamy ze względu na ochronę danych osobowych). W imieniu wymienionych pracowników dziękujemy za dobre słowo i uznanie dla wysiłku personelu medycznego, który robi wszystko, co możliwe, by wspierać pacjentów i walczyć o ich zdrowie, a jednocześnie podajemy treść podziękowania do publicznej wiadomości:

„Chciałbym bardzo podziękować Pani doktor Natalii Wernickiej za profesjonalną opiekę medyczną nad moją skromną osobą. Fachowość i traktowanie przez Panią dr, jak i przez pielęgniarki/pielęgniarzy (Niżnik Karina, Bajak Aleksandra, Bernacki Paweł, Gadek Anna, Grzybowska Daria, Olszówka Aneta, Pichniczek Teresa, Rokita Bożena, Siwirska Sylwia, Starościak Alicja, Zawiślan Anna) pacjenta jak człowieka, a nie jak kolejny nr chorobowy, powinno być wzorem dla wszystkich. Podejście młodego personelu do pacjenta bardzo profesjonalne, miła atmosfera. Pozytywnie odczuwam pobyt na oddziale zakaźnym w waszym szpitalu. Opieka medyczna, jak i przygotowanie / podejście do pacjenta na bardzo wysokim poziomie. Wyróżniacie się na duży plus” – napisał Pan Adam.

Panie Adamie – dużo zdrowia dla Pana oraz Bliskich! Zdrowia życzymy również wszystkim Naszym Pacjentom!


Szpital Wojewódzki w Koszalinie 2002 - 2021 (c)