Ta strona używa plików cookies zaakceptuj | polityką prywatności.

RSS Z ostatniej chwili

Wiadomości z ostatniej chwili

Skorzystaj z darmowej mammografii, zbadaj się. Przychodnia Onkologiczna przy ul. Orlej w Koszalinie zachęca pacjentki do badań

12 kwietnia 2021 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu

Przychodnia Onkologiczna przy ul. Orlej w Koszalinie prowadzi badania mammograficzne z wykorzystaniem nowoczesnego mammografu cyfrowego. Za darmo. Bez skierowania. Bez czekania w kolejce. Wystarczy wcześniej zadzwonić i umówić się na dogodny termin. Co ważne - badania profilaktyczne bez skierowania są realizowane dla pań w wieku 50 – 69 lat.

Badania są prowadzone od ponad pół roku z wykorzystaniem nowego sprzętu, który został zakupiony m. in. przy wsparciu finansowym ze strony samorządu województwa zachodniopomorskiego. Nowy mammograf to przede wszystkim lepszej jakości zdjęcia, a tym samym lepsza diagnostyka.

Od lipca minionego roku, kiedy Przychodnia uruchomiła nowy mammograf, do końca marca tego roku z badań skorzystało ponad 2.100 pań z regionu – z Koszalina i okolicy (to daje średnio 230 - 240 badań miesięcznie). Jednocześnie to pokazuje, jak bardzo jest potrzebne to urządzenie. Zwłaszcza, że badanie i wykrycie nowotworu na wczesnym etapie zachorowania zdecydowanie zwiększa szansę wyleczenia.

Do Przychodni przy ul. Orlej – co należy podkreślić - mogą zgłaszać się pacjentki z całego regionu.

Każda pani w wieku 50 – 69 lat, która chce skorzystać z darmowych badań mammograficznych bez skierowania, proszona jest o kontakt telefoniczny z Przychodnią. Ze względu na panującą pandemię i zagrożenie epidemiczne, w trosce o zdrowie pacjentek, a także o ich samopoczucie, rejestracja na badania jest prowadzona telefonicznie. Ważne telefony: 94 346 00 18 oraz 94 346 00 33, w godzinach 8 – 14, od poniedziałku do piątku. Na badania wystarczy zabrać dowód osobisty i wcześniejsze zdjęcia mammograficzne.

  • Panie są umawiane na konkretne godziny, by nie musiały czekać w kolejce. Dlatego tak ważne jest, aby – zanim do nas przyjdą w sprawie badania – zadzwoniły do nas. Wówczas będą mogły sprawdzić, czy kwalifikują się na badania, a następnie ustalić termin – mówi Zofia Staszków, pielęgniarka koordynująca w Przychodni Onkologicznej.

Badania są prowadzone z zachowaniem reżimu sanitarnego. Należy pamiętać o dezynfekcji dłoni (urządzenie do dezynfekcji jest dostępne zaraz przy wejściu do budynku), a także o maseczkach i zasłanianiu nosa i ust.

I jeszcze jedna ważna sprawa dla pań, które dotąd nie korzystały z podobnych badań – to badanie nie boli.

– Badanie trwa krótko – dodaje Zofia Staszków. – Wykonywane są zdjęcia, które są opisywane przez dwóch specjalistów. Po wszystkim pacjentka otrzymuje w kopercie płytę CD z materiałem z badań.


Dzień Pracownika Służby Zdrowia

07 kwietnia 2021 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu
16522_zyczenia_dzien_pracownika_ochrony_zdrowia

W tym szczególnym Dniu Pracownika Służby Zdrowia, pragnę złożyć wszystkim Lekarzom, Pielęgniarkom i Położnym, Ratownikom Medycznym, Diagnostom, Fizjoterapeutom, Sanitariuszom oraz pozostałym Pracownikom ochrony zdrowia wyrazy uznania i wdzięczności za pełną poświęcenia pracę na rzecz drugiego człowieka.


Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

02 kwietnia 2021 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu
16513_zyczenia_wielkanocne

Zdrowych, pełnych ciepła i pogody ducha

Świąt Wielkanocnych,

radosnego nastroju,

serdecznych spotkań w gronie najbliższych

oraz wszelkiej pomyślności

życzy

Andrzej Kondaszewski

Dyrektor Szpitala


Anioły są wśród nas. Poznaj je...

01 kwietnia 2021 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu
16505_2

Odwiedziła nas pani Ewa z Koszalina, mama 2-letniego Borysa. Pani Ewa przekazała nam piękny album zatytułowany „Anioły są wśród nas. Poznaj je…”. Album powstał z myślą o szpitalach i poradniach dla rodziców. Wydawnictwo ma trafić w całej Polsce do rodziców, którzy oczekują potomka albo już im się urodziło dziecko z zespołem Downa. Album ma też trafiać do lekarzy.

Autorką pomysłu jest Maria Kwiecień, która przygotowała wydawnictwo w oparciu o rozmowy z rodzicami dzieci z zespołem Downa; na kolejnych stronach zamieściła również zdjęcia dzieci (wśród nich jest m. in. Borys z Koszalina), a także ich rodziców. Zainteresowani znajdą tu także informacje o tym, gdzie – w razie potrzeby – mogą szukać pomocy. Albumy trafiają za darmo do poszczególnych placówek, by te rozpropagowały je dalej, wśród rodziców i medyków. Kilka – za pośrednictwem pani Ewy - trafiło również do naszego Szpitala.

  • To zbiór trudnych i pełnych emocji historii, ale także przepięknych zdjęć – opowiada we wstępie do albumu Maria Kwiecień. – Jego celem jest pokazanie, że w momencie narodzin dziecka z zespołem Downa życie się nie kończy, tylko tak naprawdę zaczyna.

Pani Ewie oraz Borysowi dziękujemy za odwiedziny i albumy - z pewnością przekażemy je dalej, do rodziców i lekarzy.

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Dzień ten ustanowiono w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Jego celem jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.


Komunikat w sprawie zwiększenia liczby łóżek i zawieszenia oddziałów

24 marca 2021 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu

Decyzją Pana Wojewody Zachodniopomorskiego, ze względu na znaczny wzrost liczby zachorowań na COVID-19, Szpital Wojewódzki w Koszalinie zwiększył liczbę łóżek tzw. covidowych do 74; to 18 łóżek więcej niż dotychczas. Jednocześnie, z tego powodu, wstrzymane zostały aż do odwołania przyjęcia pacjentów na Oddział Urologii oraz na Oddział Chirurgii Naczyniowej.


Rodzina pacjentki Szpitala Wojewódzkiego dziękuje doktorowi Mateuszowi Kowalskiemu

24 marca 2021 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu

Od rodziny, a dokładniej od wnuczki pacjentki Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie, otrzymaliśmy podziękowania, które są skierowane przede wszystkim do lekarza Mateusza Kowalskiego. „Dziękuję za wspaniały kontakt, tak niezmiernie ważny dla rodziny pacjenta, za dobre rady, słowa otuchy, życzliwość i zrozumienie – napisała w podziękowaniu Pani Ilona (nazwisk do wiad. SWK). - Pan Mateusz Kowalski to Lekarz o wielkim sercu i w pełni oddany swojej pracy. Taki Lekarz to najlepsze lekarstwo na brak nadziei, która w chorobie często przychodzi z trudem zarówno pacjentowi, jak i jego rodzinie” – napisała też Pani Ilona.

Całość podziękowania w załączniku.


Szpital Wojewódzki w Koszalinie 2002 - 2021 (c)