Ta strona używa plików cookies zaakceptuj | polityką prywatności.

RSS Z ostatniej chwili

Wiadomości z ostatniej chwili

Koszalińskie Orły dla Lekarzy z naszego Szpitala

27 maja 2021 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu
16659_dscf4177

Każdego roku Prezydent Koszalina wręcza zasłużonym mieszkańcom wyróżnienia (statuetki) – Koszalińskie Orły, które są wyrazem uznania za ich dokonania na rzecz miasta. Tym razem wśród nagrodzonych znaleźli się Lekarze ze Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie.

Koszaliński Orzeł 2020 w kategorii Społeczna Odpowiedzialność trafił m. in. do doktora Macieja Bercherta - Koordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dorosłych w Szpitalu oraz do doktora Jacka Wróblewskiego – Koordynatora Oddziału Obserwacyjno – Zakaźnego w Szpitalu.

„Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dorosłych Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie jest miejscem, w którym wielu pacjentów zaczęło życie od nowa – czytamy w uzasadnieniu. - To tutaj rodziła się nadzieja dająca radość osobom, które stawały do walki z podstępnym wirusem i z nim wygrały. Na czele zespołu ludzi dających taką nadzieję stoi doktor Maciej Berchert.”

„Oddział Obserwacyjno-Zakaźny z pododdziałem Chorób Wewnętrznych koszalińskiego Szpitala jest miejscem szczególnym w czasach pandemii – to fragment drugiego uzasadnienia. - Miejscem zarówno strachu, jak i nadziei. I dzięki zaangażowaniu pracujących tu ludzi, właśnie to drugie uczucie dominowało w szpitalnych salach. Dobrym duchem Oddziału jest jego szef doktor Jacek Wróblewski, do którego trafił Koszaliński Orzeł 2020, również w kategorii Społeczna Odpowiedzialność”.

Wyróżnionym gratulujemy! Cieszymy się, że Wasz trud i wysiłek został doceniony. Dyrekcja Szpitala życzy Wam wielu sukcesów i satysfakcji z pracy.


Ogólnopolski Dzień Diagnosty Laboratoryjnego

27 maja 2021 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu
16649_zyczenia_dzien_diagnosty_laboratoryjnego

Z okazji przypadającego na dzień 27 maja Ogólnopolskiego Dnia Diagnosty Laboratoryjnego pragnę złożyć serdeczne podziękowania za wysoki poziom świadczeń diagnostycznych oraz za Waszą profesjonalną i niezwykle ważną dla zdrowia pacjentów pracę. Jednocześnie życzę, aby pomyślność, pogoda ducha i zdrowie nigdy Państwa nie opuszczały, a praca zawsze była źródłem satysfakcji.

Andrzej Kondaszewski Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie


Dzień Matki

26 maja 2021 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu
16645_1_4_

I właśnie w maju, kiedy rozkwitają bzy i tulipany, a śpiew ptaków przypomina, że to już wiosna - jest w kalendarzu dzień poświęcony najdroższej osobie na świecie - Matce.

Jak co roku, w dniu dzisiejszym w Oddziale Położniczym obchodziliśmy Dzień Matki. Wszystkie Mamy otrzymały z tej okazji życzenia oraz upominki. Dla niektórych Mam ten wyjątkowy dzień był pierwszym Dniem Matki, który na długo pozostanie w ich pamięci i sercu. Serdecznie dziękujemy Firmie Ziaja Ltd. Zakład Produkcji Leków Sp. z o.o. za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. Wszystkim Mamom życzymy zdrowia, pogody ducha, szczęścia i wszelkiej pomyślności. Niech macierzyństwo będzie dla Was codziennym źródłem radości, uśmiechu i satysfakcji.


Spada zachorowalność na COVID-19, Szpital zmniejszył liczbę łóżek covidowych

18 maja 2021 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu

W związku ze zmniejszeniem liczby zachorowań na COVID-19, a tym samym mniejszym zapotrzebowaniem na łóżka do hospitalizacji chorych na COVID-19, w porozumieniu i zgodnie z decyzją Pana Wojewody Zachodniopomorskiego, Szpital Wojewódzki w Koszalinie zmniejszył liczbę łóżek przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 z 74 do 46, w tym jest 5 łóżek przeznaczonych do wentylacji zastępczej.

Umożliwiło to przywrócenie pierwotnej funkcji Oddziału Urologii i Chirurgii Naczyniowej. Ponadto powrót do pierwotnej funkcji OIOM dla dorosłych zintensyfikuje wykorzystanie sal operacyjnych na Zintegrowanym Bloku Operacyjnym.


Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych 12.05.2021 r.

12 maja 2021 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu
16609_dzien_pielegniarki_i_poloznej

Z okazji Międzynarodowego dnia Pielęgniarek i Położnych życzę Wam aby codzienny trud i zaangażowanie w opiekę nad pacjentami budził w Was dumę i satysfakcję. Życzę Wam również wszelkiej pomyślności, zdrowia i radości z każdego dnia.

Andrzej Kondaszewski Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. M. Kopernika w Koszalinie


Szpital Wojewódzki w Koszalinie otrzymał wsparcie od zarządu województwa na zakup sprzętu medycznego

30 kwietnia 2021 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu

Szpital Wojewódzki w Koszalinie – decyzją zarządu województwa – otrzymał prawie 300 tys. złotych na kolejne inwestycje. Dzięki temu zostanie zakupiony sprzęt do pogłębionej diagnostyki raka piersi oraz rozbudowana zostanie instalacja doprowadzająca tlen niezbędny do tlenoterapii pacjentów.

SWK kupi przystawkę do wykonywania biopsji stereotaktycznej. Urządzenie będzie dodatkowym wyposażeniem Przychodni Onkologicznej przy ul. Orlej. Przypomnijmy, w ubiegłym roku przychodnia została wyposażona w nowoczesny mammograf cyfrowy (ten sprzęt także udało się kupić dzięki dofinansowaniu, które przekazał Urząd Marszałkowski). Nowa aparatura, która zostanie teraz zakupiona, pozwoli przeprowadzać pogłębioną diagnostykę raka piersi w krótszym czasie. Szacowany koszt urządzenia to ok. 220 tys. złotych.

  • Dziś jestem najszczęśliwszą kobietą – w ten sposób Hanna Symonowicz, koordynator Oddziału Onkologii I Chemioterapii w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie, a także kierownik Przychodni Onkologicznej, skomentowała wiadomość o przyznaniu funduszy przez zarząd województwa na zakup przystawki do pogłębionej diagnostyki. – W końcu będziemy mogli realizować pełną diagnostykę w kierunku stwierdzenia raka piersi. Pogłębiona diagnostyka pozwala wykryć chorobę na bardzo wczesnym etapie, a to daje szanse na całkowite wyleczenie.

  • Jesteśmy bardzo wdzięczni panu marszałkowi i zarządowi województwa, że wychodzi naprzeciw potrzebom naszego szpitala. Zarząd województwa kolejny raz zdecydował o przyznaniu potrzebnych nam środków, które pozwolą na zakup niezbędnego sprzętu – mówi Andrzej Kondaszewski, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie.

Przy okazji przypominamy o możliwości skorzystania w Przychodni przy ul. Orlej, bez skierowania, z darmowej mammografii przez panie w wieku 50 – 69 lat. Ze względu na panującą pandemię i zagrożenie epidemiczne, rejestracja na badania jest prowadzona telefonicznie. Ważne telefony: 94 346 00 18 oraz 94 346 00 33, w godzinach 8 – 14, od poniedziałku do piątku. Na badania wystarczy zabrać dowód osobisty i wcześniejsze zdjęcia mammograficzne.

Dzięki dodatkowym funduszom od zarządu województwa zostanie też zwiększona wydajność instalacji tlenowej dla Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Oddziału Wewnętrznego. Inwestycja ta służy m. in. leczeniu pacjentów z covid-19, którzy korzystają z tlenoterapii. Szacowany koszt to ok. 56 tys. złotych.

Obecnie, gdy w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie są hospitalizowani pacjenci z covid-19, średnio na dobę lecznica zużywa ok. tony tlenu medycznego.


Szpital Wojewódzki w Koszalinie 2002 - 2021 (c)