Ta strona używa plików cookies zaakceptuj | polityką prywatności.

RSS Z ostatniej chwili

Wiadomości z ostatniej chwili

Kolejne szczepionki przeciwko covid – 19 dojechały do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie

12 stycznia 2021 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu
16201_4_1_

W poniedziałek (11 stycznia) około godziny 9 do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie dojechały kolejne dawki szczepionki przeciwko covid – 19. Tym razem dla kolejnych 270 pracowników Szpitala Wojewódzkiego. Pierwszego dnia zaszczepiliśmy 78 osób. To m. in. personel Radiologii, Anestezjologii, Kardiologii, Patomorfologii, Okulistyki, Mikrobiologii. Kolejne grupy będą szczepione we wtorek, środę i czwartek.

Skorzystaliśmy także z możliwości zamówienia kolejnej dostawy, która pozwoli nam również prowadzić szczepienia w najbliższy piątek oraz w sobotę, a w razie potrzeby także w niedzielę. Zamówiliśmy dawki dla kolejnych 180 osób. W pierwszej kolejności, w ramach szczepienia tzw. grupy zero, szczepimy pracowników SWK.

Przypomnijmy, termin zgłaszania się na szczepienia ze strony pracowników podmiotów medycznych został przedłużony. Wciąż wpływają kolejne zgłoszenia, także od pracowników SWK. Dotąd chęć zaszczepienia się przeciwko covid-19 zadeklarowała ponad połowa załogi – ok. 850 osób (to prawie 55% personelu SWK). Zapisy trwają. Spodziewamy się, że ta grupa będzie większa.


Konkursu ofert na udzielanie świadczeń zdrowotnych w zakresie laboratoryjnych badań diagnostycznych i prowadzenia Banku Krwi na rzecz Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie w pomieszczeniach wskazanych przez Zamawiającego

07 stycznia 2021 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu

Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie ogłasza Konkursu ofert na udzielanie świadczeń zdrowotnych w zakresie laboratoryjnych badań diagnostycznych i prowadzenia Banku Krwi na rzecz Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie w pomieszczeniach wskazanych przez Zamawiającego (kody CPV 85145000-7, 85146000-4). Szczegółowe warunki konkursu i wymagane załączniki Zamawiający udostępnił w formie załączników do ogłoszenia.


W Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie trwa kolejna tura szczepień przeciwko covid-19

05 stycznia 2021 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu
16170_1_1_

W poniedziałek (4 stycznia) około godziny 9 do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie trafił transport medyczny wraz ze szczepionkami przeciwko covid-19. Tym razem, w odpowiedzi na zamówienie, dotarły do nas szczepionki, które pozwolą zaszczepić do 180 osób spośród pracowników SWK (liczbę osób podajemy na podstawie zalecenia, by z jednej fiolki przygotować 6 dawek do podania dla 6 kolejnych osób).

Zaraz po przyjęciu dostawy rozpoczęto szczepienia personelu SWK. W poniedziałek zaszczepiono 72 osoby; we wtorek – 60; w czwartek zaszczepione zostaną kolejne osoby spośród personelu Szpitala.

Za trzy tygodnie od terminu pierwszego szczepienia zostanie podana druga dawka szczepionki.

Kolejne zamówienie na szczepionki składamy w czwartek; w poniedziałek spodziewamy się następnej dostawy.


Podziękowania od pacjentki SOR

04 stycznia 2021 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu

Z ogromną przyjemnością i satysfakcją publikujemy kolejne podziękowania od pacjenta Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Tym razem są one skierowane pod adresem Pielęgniarki Oddziałowej SOR pani Aleksandry Rogali oraz pań pielęgniarek pracujących w SOR. Pacjentce, która przebywała w SOR, bardzo dziękujemy za docenienie trudu i zaangażowania ze strony personelu Szpitala. Słowa uznania, zwłaszcza w tym trudnym okresie pandemii, są dla tych wszystkich osób szczególne ważne i potrzebne.


Eurofundusze od Marszałka i Zarządu Województwa

04 stycznia 2021 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu

Prawie 9 mln zł trafi do marszałkowskich szpitali prowadzących inwestycje i działania antycovidowe. Pieniądze podzielono na 5 projektów i 4 szpitale. Z dodatkowej puli środków pochodzących z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego skorzysta m. in. Szpital Wojewódzki w Koszalinie, ale też Szpital Wojewódzki w Szczecinie, Szpital w Gryficach i Regionalny Szpital w Kołobrzegu. Placówki przeznaczą kolejną pomoc na rozbudowę infrastruktury, a także zakup aparatury i sprzętu.

Szpital Wojewódzki w Koszalinie skorzysta z blisko 2,8 mln złotych. W ramach dwóch projektów związanych z przebudową infrastruktury na rzecz dezaktywacji zawodowej oraz podniesienia standardów opieki pediatrycznej w pawilonie dziecięcym, zakupione zostanie dodatkowe wyposażenie.

Po decyzji Zarządu Województwa z 23 grudnia 2020 roku zwiększającej unijne wsparcie, koszty poszczególnych inwestycji w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie przedstawiają się następująco:

– „Przebudowa i doposażenie infrastruktury Szpitala Wojewódzkiego im. M. Kopernika w Koszalinie służącej leczeniu chorób będących przyczyną dezaktywizacji zawodowej” – koszt całkowity: 20,8 mln zł, wsparcie UE: 18, 1 mln złotych.

– „Podniesienie standardów opieki pediatrycznej poprzez zakup sprzętu medycznego i modernizację oddziałów zlokalizowanych w Pawilonie Dziecięcym” – koszt całkowity: 20,4 mln zł, wsparcie UE: 18 mln złotych.

Projekty unijne, o których mowa, to kolejne duże inwestycje realizowane na terenie Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. To łącznie ponad 41 mln zł, z czego wsparcie unijne to ponad 36 milionów złotych. Dzięki temu udało się m in. zmodernizować Oddział Obserwacyjno – Zakaźny, który niedawno został oddany do użytku.


Koszalińscy Rotarianie z kolejnym prezentem w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie

04 stycznia 2021 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu
16158_1

Tuż przed końcem roku z kolejnym prezentem odwiedzili nas koszalińscy Rotarianie. Panowie Robert Bodendorf – Prezydent Rotary Club Koszalin oraz Piotr Jankowski z RC Koszalin dostarczyli nam dodatkowe wyposażenie pomocne w badaniach wykonywanych z wykorzystaniem aparatu do diagnostyki retinopatii. Aparat – przypomnijmy – na rzecz Szpitala Wojewódzkiego i Oddziału Okulistyki, który prowadzi badania wzroku u wcześniaków, został przekazany wcześniej, jeszcze przed świętami.

Wyjaśnijmy, że retinopatia wcześniaków jest jednym z wielu problemów zdrowotnych, z jakimi zmagają się dzieci urodzone przedwcześnie. Jest to choroba niedojrzałej siatkówki, związana z jej niepełnym lub nieprawidłowym unaczynieniem, która w części przypadków prowadzi do upośledzenia widzenia, a w jej ciężkich postaciach do ślepoty.

Tak więc dzięki akcji i wsparciu ze strony Rotary Club Koszalin został zakupiony sprzęt do badań i teraz badania wcześniaków są prowadzone na miejscu – w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. Dodajmy, że sprzęt kosztował ponad 370 tys. złotych.

Natomiast 30 grudnia, a wiec tuż przed Nowym Rokiem, Rotarianie dostarczyli do Szpitala Wojewódzkiego dodatkowe wyposażenie, które z pewnością będzie przydatne w realizacji kolejnych badań wcześniaków. – Wartość tego podarunku jest znaczne niższa niż zakupionego przez nas wcześniej sprzętu do badań, bo to ok. 9 tys. złotych, ale jesteśmy przekonani, że wyposażenie to przyda się lekarzom. To m. in. rozwórki, specjalne pęsety, łyżeczki, soczewki potrzebne do realizacji badań – wyjaśnia Piotr Jankowski.

Na zdjęciach:

Rotarianie – Robert Bodendorf i Piotr Jankowski przekazali wyposażenie na ręce dyrektora szpitala Andrzeja Kondaszewskiego; wcześniej panowie podpisali niezbędne dokumenty.


Szpital Wojewódzki w Koszalinie 2002 - 2021 (c)