Ta strona używa plików cookies zaakceptuj | polityką prywatności.

RSS Z ostatniej chwili

Wiadomości z ostatniej chwili

Podziękowania od pacjentki SOR

04 stycznia 2021 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu

Z ogromną przyjemnością i satysfakcją publikujemy kolejne podziękowania od pacjenta Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Tym razem są one skierowane pod adresem Pielęgniarki Oddziałowej SOR pani Aleksandry Rogali oraz pań pielęgniarek pracujących w SOR. Pacjentce, która przebywała w SOR, bardzo dziękujemy za docenienie trudu i zaangażowania ze strony personelu Szpitala. Słowa uznania, zwłaszcza w tym trudnym okresie pandemii, są dla tych wszystkich osób szczególne ważne i potrzebne.


Eurofundusze od Marszałka i Zarządu Województwa

04 stycznia 2021 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu

Prawie 9 mln zł trafi do marszałkowskich szpitali prowadzących inwestycje i działania antycovidowe. Pieniądze podzielono na 5 projektów i 4 szpitale. Z dodatkowej puli środków pochodzących z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego skorzysta m. in. Szpital Wojewódzki w Koszalinie, ale też Szpital Wojewódzki w Szczecinie, Szpital w Gryficach i Regionalny Szpital w Kołobrzegu. Placówki przeznaczą kolejną pomoc na rozbudowę infrastruktury, a także zakup aparatury i sprzętu.

Szpital Wojewódzki w Koszalinie skorzysta z blisko 2,8 mln złotych. W ramach dwóch projektów związanych z przebudową infrastruktury na rzecz dezaktywacji zawodowej oraz podniesienia standardów opieki pediatrycznej w pawilonie dziecięcym, zakupione zostanie dodatkowe wyposażenie.

Po decyzji Zarządu Województwa z 23 grudnia 2020 roku zwiększającej unijne wsparcie, koszty poszczególnych inwestycji w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie przedstawiają się następująco:

– „Przebudowa i doposażenie infrastruktury Szpitala Wojewódzkiego im. M. Kopernika w Koszalinie służącej leczeniu chorób będących przyczyną dezaktywizacji zawodowej” – koszt całkowity: 20,8 mln zł, wsparcie UE: 18, 1 mln złotych.

– „Podniesienie standardów opieki pediatrycznej poprzez zakup sprzętu medycznego i modernizację oddziałów zlokalizowanych w Pawilonie Dziecięcym” – koszt całkowity: 20,4 mln zł, wsparcie UE: 18 mln złotych.

Projekty unijne, o których mowa, to kolejne duże inwestycje realizowane na terenie Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. To łącznie ponad 41 mln zł, z czego wsparcie unijne to ponad 36 milionów złotych. Dzięki temu udało się m in. zmodernizować Oddział Obserwacyjno – Zakaźny, który niedawno został oddany do użytku.


Koszalińscy Rotarianie z kolejnym prezentem w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie

04 stycznia 2021 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu
16158_1

Tuż przed końcem roku z kolejnym prezentem odwiedzili nas koszalińscy Rotarianie. Panowie Robert Bodendorf – Prezydent Rotary Club Koszalin oraz Piotr Jankowski z RC Koszalin dostarczyli nam dodatkowe wyposażenie pomocne w badaniach wykonywanych z wykorzystaniem aparatu do diagnostyki retinopatii. Aparat – przypomnijmy – na rzecz Szpitala Wojewódzkiego i Oddziału Okulistyki, który prowadzi badania wzroku u wcześniaków, został przekazany wcześniej, jeszcze przed świętami.

Wyjaśnijmy, że retinopatia wcześniaków jest jednym z wielu problemów zdrowotnych, z jakimi zmagają się dzieci urodzone przedwcześnie. Jest to choroba niedojrzałej siatkówki, związana z jej niepełnym lub nieprawidłowym unaczynieniem, która w części przypadków prowadzi do upośledzenia widzenia, a w jej ciężkich postaciach do ślepoty.

Tak więc dzięki akcji i wsparciu ze strony Rotary Club Koszalin został zakupiony sprzęt do badań i teraz badania wcześniaków są prowadzone na miejscu – w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. Dodajmy, że sprzęt kosztował ponad 370 tys. złotych.

Natomiast 30 grudnia, a wiec tuż przed Nowym Rokiem, Rotarianie dostarczyli do Szpitala Wojewódzkiego dodatkowe wyposażenie, które z pewnością będzie przydatne w realizacji kolejnych badań wcześniaków. – Wartość tego podarunku jest znaczne niższa niż zakupionego przez nas wcześniej sprzętu do badań, bo to ok. 9 tys. złotych, ale jesteśmy przekonani, że wyposażenie to przyda się lekarzom. To m. in. rozwórki, specjalne pęsety, łyżeczki, soczewki potrzebne do realizacji badań – wyjaśnia Piotr Jankowski.

Na zdjęciach:

Rotarianie – Robert Bodendorf i Piotr Jankowski przekazali wyposażenie na ręce dyrektora szpitala Andrzeja Kondaszewskiego; wcześniej panowie podpisali niezbędne dokumenty.


Konkurs ofert na wykonywanie świadczeń zdrowotnych w zakresie laboratoryjnych badań diagnostycznych i prowadzenia Banku Krwi

29 grudnia 2020 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu

Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie ogłasza Konkursu ofert na udzielanie świadczeń zdrowotnych w zakresie laboratoryjnych badań diagnostycznych i prowadzenia Banku Krwi na rzecz Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie w pomieszczeniach wskazanych przez Zamawiającego (kody CPV 85145000-7, 85146000-4). Szczegółowe warunki konkursu i wymagane załączniki Zamawiający udostępnił w formie załączników do ogłoszenia.


Pierwsze szczepionki na covid-19 dotarły do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Trwają szczepienia

29 grudnia 2020 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu
16131_24

W niedzielę po godzinie 10.30 pierwsza partia szczepionek przeciwko covid-19 dotarła do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Na początek, jako szpital węzłowy, otrzymaliśmy 75 szczepionek dla 75 osób z personelu Szpitala. Pierwszego dnia - w niedzielę - szczepionkę przyjęło 25 osób, kolejne osoby spośród personelu Szpitala są szczepione w poniedziałek i wtorek.

SWK rozpoczął szczepienia w niedzielę po godzinie 11. Jako pierwszy, by dać dobry przykład innym, zaszczepił się dyrektor Szpitala Wojewódzkiego Andrzej Kondaszewski. Zaszczepili się również lekarze m. in. z Chirurgii, Kardiologii i Urologii.

Dyrektor Andrzej Kondaszewski, podobnie, jak inne osoby, które w niedzielę przyjęły szczepionkę, przeszedł szczepienie bezboleśnie, nie wystąpiły też u niego żadne skutki uboczne, czy dolegliwości. Dodajmy, że każdy pacjent – zgodnie z zaleceniem – potrzebuje ok. 15 minut, by dojść do siebie. – Nie czułem bólu podczas podania szczepionki, a teraz – po jej podaniu – czuję się świetnie – komentował dyrektor Andrzej Kondaszewski tuż po przyjęciu szczepionki. – Nie ma się czego bać. Namawiam wszystkich do skorzystania z możliwości zaszczepienia się. Jeżeli chcemy zadbać o siebie, o swoich bliskich i zwalczyć pandemię, a jednocześnie zadbać o pracującą służbę zdrowia, musimy się wszyscy zaszczepić. Musimy pomóc sobie, musimy pomóc służbie zdrowia, musimy zadbać wzajemnie o siebie – mówił też dyrektor.


Chór Politechniki Koszalińskiej wystąpił dla pacjentów oraz dla medyków

29 grudnia 2020 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu
16126_18

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Chór Politechniki Koszalińskiej „Canzona” wystąpił specjalnie dla pacjentów przebywających w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. Chórzyści odśpiewali piękne polskie kolędy przed budynkami, w których funkcjonują oddziały szpitalne. Ze względu na panującą pandemię i obowiązujący reżim sanitarno – epidemiczny chórzyści występowali na powietrzu, a pacjenci, a także pracownicy lecznicy pełniący tego dnia dyżur w szpitalu, mogli podziwiać kolędników – chórzystów przez okna. Wykonawcy zostali przyjęci z entuzjazmem, pacjenci dziękowali za występ brawami.

Bardzo dziękujemy chórzystom za inicjatywę i piękny występ, dzięki któremu udało się przywołać atmosferę świąt.


Szpital Wojewódzki w Koszalinie 2002 - 2021 (c)