Ta strona używa plików cookies zaakceptuj | polityką prywatności.

RSS Z ostatniej chwili

Wiadomości z ostatniej chwili

Konkurs ofert na wykonywanie świadczeń zdrowotnych w zakresie laboratoryjnych badań diagnostycznych i prowadzenia Banku Krwi

29 grudnia 2020 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu

Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie ogłasza Konkursu ofert na udzielanie świadczeń zdrowotnych w zakresie laboratoryjnych badań diagnostycznych i prowadzenia Banku Krwi na rzecz Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie w pomieszczeniach wskazanych przez Zamawiającego (kody CPV 85145000-7, 85146000-4). Szczegółowe warunki konkursu i wymagane załączniki Zamawiający udostępnił w formie załączników do ogłoszenia.


Pierwsze szczepionki na covid-19 dotarły do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Trwają szczepienia

29 grudnia 2020 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu
16131_24

W niedzielę po godzinie 10.30 pierwsza partia szczepionek przeciwko covid-19 dotarła do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Na początek, jako szpital węzłowy, otrzymaliśmy 75 szczepionek dla 75 osób z personelu Szpitala. Pierwszego dnia - w niedzielę - szczepionkę przyjęło 25 osób, kolejne osoby spośród personelu Szpitala są szczepione w poniedziałek i wtorek.

SWK rozpoczął szczepienia w niedzielę po godzinie 11. Jako pierwszy, by dać dobry przykład innym, zaszczepił się dyrektor Szpitala Wojewódzkiego Andrzej Kondaszewski. Zaszczepili się również lekarze m. in. z Chirurgii, Kardiologii i Urologii.

Dyrektor Andrzej Kondaszewski, podobnie, jak inne osoby, które w niedzielę przyjęły szczepionkę, przeszedł szczepienie bezboleśnie, nie wystąpiły też u niego żadne skutki uboczne, czy dolegliwości. Dodajmy, że każdy pacjent – zgodnie z zaleceniem – potrzebuje ok. 15 minut, by dojść do siebie. – Nie czułem bólu podczas podania szczepionki, a teraz – po jej podaniu – czuję się świetnie – komentował dyrektor Andrzej Kondaszewski tuż po przyjęciu szczepionki. – Nie ma się czego bać. Namawiam wszystkich do skorzystania z możliwości zaszczepienia się. Jeżeli chcemy zadbać o siebie, o swoich bliskich i zwalczyć pandemię, a jednocześnie zadbać o pracującą służbę zdrowia, musimy się wszyscy zaszczepić. Musimy pomóc sobie, musimy pomóc służbie zdrowia, musimy zadbać wzajemnie o siebie – mówił też dyrektor.


Chór Politechniki Koszalińskiej wystąpił dla pacjentów oraz dla medyków

29 grudnia 2020 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu
16126_18

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Chór Politechniki Koszalińskiej „Canzona” wystąpił specjalnie dla pacjentów przebywających w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. Chórzyści odśpiewali piękne polskie kolędy przed budynkami, w których funkcjonują oddziały szpitalne. Ze względu na panującą pandemię i obowiązujący reżim sanitarno – epidemiczny chórzyści występowali na powietrzu, a pacjenci, a także pracownicy lecznicy pełniący tego dnia dyżur w szpitalu, mogli podziwiać kolędników – chórzystów przez okna. Wykonawcy zostali przyjęci z entuzjazmem, pacjenci dziękowali za występ brawami.

Bardzo dziękujemy chórzystom za inicjatywę i piękny występ, dzięki któremu udało się przywołać atmosferę świąt.


Spokojnych i pięknych Świąt Bożego Narodzenia!

22 grudnia 2020 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu
16097_zyczenia_swiateczne_2020

Szanowni Państwo,

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru

przyniesie Wam spokój, wytchnienie i radość.

Każda chwila Świąt Bożego Narodzenia

niech żyje własnym pięknem,

a Nowy Rok obdaruje Was

zdrowiem, pomyślnością i szczęściem.

Spokojnych i pięknych

Świąt Bożego Narodzenia!

życzy

Andrzej Kondaszewski

Dyrektor

Szpitala Wojewódzkiego

im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie


WAŻNA INFORMACJA DLA ZGŁASZAJĄCYCH - PROGRAM SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID 19

18 grudnia 2020 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu

W związku z realizacją przez Szpital Wojewódzki im. M. Kopernika w Koszalinie szczepień przeciwko COVID-19 informuję, że każda jednostka zgłaszająca pracowników medycznych, którzy chcą skorzystać ze szczepień przeciwko COVID-19 oprócz listy osób zobowiązana jest dostarczyć "Oświadczenia o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych" - wzór oświadczenia w załączniku.

Termin zgłoszeń mija 28 grudnia o godzinie 10.

W razie pytań i wątpliwości należy telefonować pod numer 94 34 88 150 w godzinach 8 – 14. Zgłoszenia należy przesyłać mailem do 28 grudnia (do godziny 10) na adres: szczepienia.covid@swk.med.pl

Dopiero w dalszej kolejności przewidziane są szczepienia dla pozostałych mieszkańców, które będą realizować zakłady POZ.


Rycerze w tym roku nie zawiedli – odwiedzili nas z prezentami od Mikołaja

16 grudnia 2020 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu
16071_2_1_

W środę (16 grudnia) ze świątecznymi podarkami dla małych pacjentów, którzy przebywają na Oddziale Dziecięcym Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie, odwiedzili nas rycerze z Koszalińskiej Kompanii Rycerskiej. To już tradycja, więc tym bardziej nam miło, że pamiętali o nas, a przede wszystkim o tych najmłodszych i nieco starszych, którzy w okresie świątecznym muszą spędzić jakiś czas w naszym Szpitalu. – To cieszy, że otacza nas tyle wspaniałych osób i że o nas pamiętają i wspierają – mówi Anna Iwanisik, pielęgniarka oddziałowa na Oddziale Dziecięcym w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. – A zwłaszcza, że wspierają dzieci, które w okresie świątecznym zamiast w domu przebywają u nas; my ze swojej strony staramy się im ten czas jak najbardziej urozmaicić i umilić. A inicjatywa koszalińskich rycerzy jest bezcenna!

– W tym roku nasza wizyta, ze względu na pandemię, wygląda inaczej – przyznaje Leszek Jęczkowski z Koszalińskiej Kompanii Rycerskiej. Nie możemy wejść na oddział, by spotkać się i pobawić z dziećmi. Ale jesteśmy, jak co roku – to już ósmy raz – jesteśmy i wspieramy Oddział, małych pacjentów i Księżną Annę, czyli panią oddziałową – uśmiecha się rycerz Leszek. – Wierzymy, że upominki wywołają uśmiech na twarzach obdarowanych, a uśmiech to radość i zdrowie. Prezenty, wśród których są „czasoumilacze”, udało się przygotować dzięki życzliwym Elfom – sponsorom, na których możemy zawsze liczyć. Bardzo im dziękujemy!

A my z naszej strony bardzo dziękujemy całej ekipie z Koszalińskiej Kompanii Rycerskiej i darczyńcom! Prezenty – zabawki, książki, gry - po niezbędnej dezynfekcji zostaną przekazane małym Damom i Rycerzom.


Szpital Wojewódzki w Koszalinie 2002 - 2021 (c)