Ta strona używa plików cookies zaakceptuj | polityką prywatności.

RSS Z ostatniej chwili

Wiadomości z ostatniej chwili

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych - 12.05.2020 r.

11 maja 2020 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu
15268_zyczenia_12_maj

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych składam Wam wyrazy uznania za codzienny trud, wyrozumiałość i poświęcenie w opiece nad chorymi. Życzę Wam wszelkiej pomyślności, zdrowia i radości a satysfakcja z wykonywanej pracy oraz wdzięczność pacjentów niech codziennie Wam towarzyszy.

Andrzej Kondaszewski Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. M. Kopernika w Koszalinie


Komunikat dotyczący porodów rodzinnych

04 maja 2020 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu

W chwili obecnej, kierując się bezpieczeństwem personelu oraz rodzących i ich potomstwa, Szpital Wojewódzki im. M. Kopernika w Koszalinie nie przewiduje przywrócenia porodów rodzinnych w najbliższych miesiącach.

Zgodnie z oświadczeniem Ministra Zdrowia, decyzję o osobie towarzyszącej podczas porodu, podejmuje Dyrektor Szpitala.

Decyzja została podjęta na podstawie konsultacji przeprowadzonych z Koordynatorem Oddziału Ginekologiczno – Położniczego Szpitala oraz Konsultantem Wojewódzkim ds. Położnictwa.

Podobną decyzję podjęto w większości Krajów Europy.


ŻYCZENIA WIELKANOCNE

09 kwietnia 2020 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu
15223_zyczenia_wielkanocne

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych, zdrowych, radosnych i szczęśliwych chwil, wszelkiej pomyślności oraz sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym życzy Andrzej Kondaszewski Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. M. Kopernika w Koszalinie


PRZYŁBICE OCHRONNE DLA PERSONELU MEDYCZNEGO

26 marca 2020 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu
15195_dscf3450

Koszalińska Fabryka Zabawek Pluszowych „Kolor Plusz” wyszła z inicjatywą pomocy dla naszego Szpitala i zaprojektowała przyłbice ochronne, w różnych rozmiarach. To osłaniające twarz szybki z tworzywa sztucznego, które personel medyczny stosuje jako dodatkową ochronę przed zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 . Pierwszą partię wyprodukowanych przyłbic Firma "Kolor Plusz" przekazała do Szpitala w dniu wczorajszym. W produkcję osłon włączyła się także Politechnika Koszalińska, przystępując do ogólnopolskiej akcji wykorzystania drukarek 3D. Pracownicy wraz ze studentami uruchomili wszystkie posiadane drukarki i w dniu wczorajszym przekazali już pierwszą partię wydrukowanych przyłbic. Osłony te stanowią nieoceniona pomoc dla lekarzy i personelu medycznego, zwiększając bezpieczeństwo pracy w trudnym czasie epidemii koronawirusa. Łącznie Szpital otrzymał dotychczas 70 przyłbic, z których już korzysta personel medyczny naszego Szpitala, co pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo pracy w oddziałach.


AKCJA MASECZKA DLA MEDYKA STOP-COVID-19

26 marca 2020 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu
15192_covid_web_plakat

Koszalińska Fundacja "Marzenia Do Spełnienia" rozpoczęła Akcję „Maseczka dla Medyka. Stop COVID-19”. Celem tej akcji jest zbieranie funduszy na zakup środków ochrony dla personelu medycznego i dla pacjentów naszego Szpitala, w postaci maseczek chirurgicznych, masek profesjonalnych typu FFP3, kombinezonów i fartuchów ochronnych, gogli ochronnych, przyłbic oraz preparatów dezynfekcyjnych. To kolejna inicjatywa fundacji wspierająca koszaliński Szpital, w którym potrzeby w obecnej chwili są ogromne. W związku z ograniczeniami wywołanymi przez pandemię jedynym sposobem prowadzenia akcji jest forma elektroniczna, głównie poprzez portale społecznościowe, we współpracy z lokalnymi mediami, wspierającymi rozpowszechnienie akcji, aby móc dotrzeć do osób, które nie posiadają konta na Facebooku.


Podziękowania

25 marca 2020 Autorzy: Dział Jakości i Marketingu
15186_dscf3447

W imieniu własnym oraz personelu Szpitala Wojewódzkiego im. M. Kopernika w Koszalinie pragnę serdecznie podziękować za wsparcie i okazaną pomoc w tym niezwykle trudnym dla nas czasie pandemii wirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19. W tym tygodniu podpisane zostały umowy darowizny środków pieniężnych z przeznaczeniem na zakup trzech respiratorów. Środki finansowe przekazały: Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o w Koszalinie, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Koszalinie, Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie.


Szpital Wojewódzki w Koszalinie 2002 - 2020 (c)